مدیر کده

دانلود نمونه سوال و جزوه

ver 1
آدرس همیشگی سایت : www.modirkade.ir

فرمت فایل : pdf
حجم فایل : 250 کیلوبایت
نویسنده کتاب : لستر تارو


مقدمه
ما در معرض تحولات گوناگون جهاني شدن از جمله ظهور صنايع جهاني ارتباطات، رشد شرکت هاي چند مليتي، تأثير بازارهاي مالي جهاني، گرم شدن سياره زمين و اقدامات بين المللي مربوط به حقوق بشر قرار گرفته ايم. عوامل فوق به ايده جامعه جهاني اهميت خاصي بخشيد ه اند . بشر امروز ميداند که محدوديت هاي جغرافيايي هر روز کمتر شده و جهان به يك مكان واحد تبديل مي شود.
مفهوم جهاني شدن به تدريج وارد محافل علمي شده است. اين مفهوم تا اوايل دهه ١٩٨٠ اعتبار علمي چنداني نداشت ولي از آن به بعد، کاربرد مفهوم کاملاً جهاني شده است . اغلب جنبه هاي جهاني شدن در واقع تعهد و انعكاسي است که هم شامل افزايش سطح برنامه ريزي تجاري براي بازاريابي در سطح جهان و هم اقداماتي مي شود که از سوي جنبش طرفداران محيط زيست براي حفظ سياره زمين به عمل می آيد.
مفهوم جهاني شدن از لحاظ ايدئولوژيك شبهه انگيز است . زيرا همانند مفهوم نوگرايي که قبلاً مطرح بود، توجيه کننده اين انديشه است که گسترش فرهنگ غربي و جامعه سرمايه داري محصول نيروهايي است که از کنترل انسان خارجند و در جهت تغيير جهان عمل مي کنند. اين واقعيتي کتمان ناپذير است که مرحله جهاني شدن با اين تحولات همراه است . جهاني شدن نتيجه مستقيم گسترش فرهنگ اروپايي از طريق مهاجرت، استعمار، و تقليد فرهنگي به سراسر کره زمين است . اين پديده هم چنين به طور ذاتي از طريق فعاليت هاي سياسي و فرهنگي با الگوي توسعة سرمايه داري همراه است . اما اين گفته به اين معنا نيست که سراسر سياره زمين بايد غربي يا سرمايه داري بشود، بلكه به اين معناست که هر نظام اجتماعي بايد وضعيت خود را نسبت به غرب سرمايه داري سامان دهد يا رابطه و نسبت خود را با آن بداند.
جهاني شدن فرآيندي است که از ابتداي تاريخ بشر وجود داشته و با نوگرايي و توسعة سرمايه داري هم زمان بوده و از همان زمان تأثيرات آن رو به فزوني بوده است، اما اخيراً شتابي ناگهاني در آن پديدار شده است . جهاني شدن يك فرآيند متأخر است که با ساير فرآيندهاي اجتماعي نظير فرا صنعتي شدن و فرانوگرايي يا شالوده شكني سرمايه داري همراه است.برای دانلود کتاب روی لینک زیر کلیک کنید :رمـز : www.ModirKade.ir
مــنـبــع : مديرکده
  • دسته بندی :
  • تاریخ ارسال : پنجشنبه 11 اسفند 1390
  • بازدید : 1072 مشاهده
  • نظرات : تا